Artykuł: Jak wybrać biuro rachunkowe i dobrą księgową? Zwróć uwagę na 7 czynników
Dodane:
Autor:
Kategoria:

Jak wybrać biuro rachunkowe i dobrą księgową? Zwróć uwagę na 7 czynników

Profesjonalne biuro rachunkowe to konieczność, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub dowolny typ spółki – i chcesz jednocześnie oszczędzić czas na formalnościach. Doświadczona, dobra księgowa zadba m.in. o poprawność rozliczeń, ksiąg rachunkowych czy sprawozdań finansowych. Będzie Cię też reprezentować przed urzędami i świadczyć usługi kadrowo-płacowe. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru biura rachunkowego.

Jakie biuro rachunkowe wybrać? 7 kluczowych kwestii

Współpraca z dobrym biurem rachunkowym pozwala przedsiębiorcy skupić się na tym, co naprawdę ważne – prowadzeniu biznesu. Doświadczona księgowa zajmuje się formalnościami i dba o bezbłędność wszystkich rozliczeń. Przypomina również o terminowym wypełnianiu obowiązków, np. opłacaniu podatków czy składek ZUS. 

Jak wybrać biuro rachunkowe, żeby uniknąć rozczarowań i niepotrzebnych stresów? Sprawdź, jakimi zasadami się kierować i na co koniecznie zwrócić uwagę. 

1. Szeroki zakres usług

Dobre biuro rachunkowe oferuje kompleksowe usługi księgowe i kadrowo-płacowe – zarówno dla firm jednoosobowych, jak i wszystkich rodzajów spółek. Jednocześnie obsługuje też różne branże (m.in. e-commerce, freelancerów, TSL, programistów czy lekarzy). 

Dlaczego to takie ważne? Być może teraz masz konkretne wymagania i wytyczne, zajmujesz się jedną branżą i na razie nie planujesz zmian. Zastanów się jednak, co w sytuacji, gdy zechcesz rozwijać swój biznes, zatrudnić dodatkowych pracowników czy całkowicie się przebranżowić?

Dobre biuro rachunkowe pomoże Ci wdrożyć zmiany i będzie obsługiwać Cię nadal – a Ty oszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów. 

2. Wiele lat doświadczenia

Prowadzenie księgowości wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, a także zdolności szybkiego uczenia się. W końcu polskie prawo często się zmienia. Dobra księgowa potrafi dostosować się do zmieniających zasad, a jednocześnie szuka najlepszych rozwiązań.

🔥 Czy wiesz, że… Księgowe z biura rachunkowego VKS już od ponad 15 lat obsługują klientów? Wiedzą, jak prowadzić uproszczoną i pełną księgowość.

Jeśli kancelaria księgowa istnieje już wiele lat, masz też gwarancję rzetelności, terminowości i uczciwości. A to jedne z najważniejszych cech najlepszych biur rachunkowych. 

3. Obsługa online

🟢 Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu, pieniędzy i ochronie środowiska – postaw na biuro rachunkowe, które umożliwia współpracę online. 🟢

W końcu drukowanie wszystkich faktur i dokumentów oraz spotkania w cztery oczy to już wcale nie konieczność! Dobre biura rachunkowe idą z duchem czasu i zapewniają klientom zdalne świadczenie usług. 

4. Program do wystawiania faktur

Jeśli szukasz biura księgowego, dopytaj o dostęp do intuicyjnego programu do fakturowania. Taka aplikacja umożliwia wystawianie dowolnych faktur (m.in. zaliczkowych, końcowych, VAT marża i proforma) w różnych walutach.

Dzięki temu nie musisz szukać dodatkowego programu, wszystko jest zintegrowane z systemem dostępnym dla księgowej. To spora wygoda i oszczędność czasu. 

5. Stały kontakt z przydzieloną księgową

Zanim podpiszesz umowę z biurem rachunkowym, dopytaj o formę współpracy. Najlepszym rozwiązaniem jest przydzielenie księgowej, która od A do Z zajmie się Twoją działalnością. Ważne również, aby kontakt był możliwy online i telefonicznie. Dzięki temu szybko rozwiejesz wątpliwości. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Chociaż osoby zajmujące się księgowością spędzają sporo czasu w ciszy, ważna jest też komunikatywność. Najlepsza księgowa łączy analityczny umysł z empatią i życzliwością. Wtedy możesz liczyć na wsparcie. 

6. Możliwość przeniesienia księgowości

Jak wybrać biuro rachunkowe? Jeśli masz już księgową, ale nie do końca odpowiadają Ci warunki współpracy – poszukaj takich specjalistów, którzy umożliwiają przeniesienie księgowości. Dobre biuro rachunkowe pomoże Ci załatwić formalności (np. aktualizację wpisu w CEIDG) nawet w trakcie roku podatkowego. 

7. Pozytywne opinie w internecie

Pozytywne opinie innych klientów to bez wątpienia najlepsza rekomendacja dla księgowej i biura rachunkowego. W końcu dziś oceniamy dosłownie wszystko! Przejrzyj więc m.in. wizytówki w Google czy takie strony jak Oferteo. Pięciogwiazdkowe oceny i pozytywne opinie świadczą o tym, że firma jest godna zaufania i wyróżnia się profesjonalnym podejściem. 

Wybierz biuro rachunkowe VKS i współpracuj z dobrą księgową 

🟣 Biuro rachunkowe VKS już od ponad 15 lat świadczy usługi księgowe i kadrowo-płacowe. To miejsce, w którym pracują najlepsze księgowe z doświadczeniem – zajmą się księgowością Twojej firmy od A do Z. Ciesz się wsparciem specjalistów i bezbłędnymi rozliczeniami! 🟣

Weryfikacja merytoryczna

Marcela Wróblewska

Jestem wykształconą księgową z ponad 12-letnim doświadczeniem w zawodzie. Ukończyłam studia na kierunku finanse i rachunkowość. Moja wiedza, precyzja i zaangażowanie pozwalają mi skutecznie obsługiwać klientów i zapewniać im spokój w kwestiach finansowych.

Najczęściej czytane

zadzwoń

Call Now Button