Artykuł: Co to jest OCR i jak ułatwia księgowanie faktur?
Dodane:
Autor:
Kategoria:

Co to jest OCR i jak ułatwia księgowanie faktur?

Dobre programy księgowe wykorzystują funkcję OCR. Dlaczego warto skorzystać z tej technologii, szczególnie jeśli masz sporo faktur? Dzięki niej z łatwością zeskanujesz swoje faktury kosztowe (papierowe i w formacie PDF), co pomoże Ci w prowadzeniu biznesu. Sprawdź, co to jest OCR i na czym dokładnie polega.

Tego dowiesz się z artykułu: 

OCR – co to jest?

🟢 OCR (ang. optical character recognition) to metoda, która pomaga w digitalizacji. Jej zadaniem jest optyczne rozpoznawanie znaków w dokumentach, a później przekonwertowanie ich na tekst w formie cyfrowej. 🟢

W jaki sposób działa ten system? Za pomocą skanerów OCR lub programów komputerowych skanuje dany dokument, w którym wyodrębnia poszczególne litery, znaki, obrazy, znaki wodne czy tabele.

Do przebiegu tego procesu program OCR stosuje rozmaite techniki segmentacji obrazu, metody szablonów czy też metody sieci neuronowych. Efektem całego procesu wykonywanego przez oprogramowanie OCR jest przekształcenie znaków graficznych na tekst, który jest rozpoznawalny dla komputera. Tak przekonwertowany dokument możesz z łatwością edytować – kopiować, zaznaczać, przesyłać do innych systemów i aplikacji. 

🔥 Czy wiesz, że… biuro rachunkowe VKS wykorzystuje funkcję OCR, aby pomóc Ci szybciej zaksięgować i wygodniej przechowywać faktury? Rozpoznaje znaki z plików PDF i skanów.

Jak wykorzystać skaner OCR podczas fakturowania? 

Dlaczego warto wybrać program do fakturowania z usługą OCR? Faktury w formie papierowej można w ten sposób szybko przekonwertować. OCR pozwala na automatyczne odczytywanie danych z faktur i zapisanie ich w programie księgowym. Poznaj najważniejsze korzyści z wykorzystania skanera OCR podczas fakturowania! 

●     Oszczędność czasu – samodzielne przepisywanie danych z faktur jest bardzo czasochłonne, a system OCR daje możliwość masowego przetwarzania dużej ilości faktur w krótkim czasie.

●     Wysoka jakość i dokładność – podczas ręcznego wprowadzania danych typu adres czy NIP może pojawić się wiele błędów, które wynikają m.in. ze zwyczajnej nieuwagi. Program OCR z wielką dokładnością odczytuje dane i uporządkowuje je.

●     Redukcja kosztów – elektroniczna dokumentacja zapewnia możliwość szybkiego dostępu do dokumentów dowolnej liczbie osób bez konieczności drukowania ich.

●     Większa efektywność – czas, który pracownicy poświęciliby na przepisywanie faktur, można przeznaczyć na inne zadania.

●     Dostęp do danych – dzięki technologii OCR masz stały i szybki dostęp do dokumentów w wersji elektronicznej.

🟣 Masz sporo faktur i chcesz szybko je zaksięgować? Zamiast przepisywać dane ręcznie, wykorzystaj narzędzie OCR. To nowoczesny sposób na szybkie i bezbłędne odczytywanie danych. 🟣

Weryfikacja merytoryczna

Marcela Wróblewska

Jestem wykształconą księgową z ponad 12-letnim doświadczeniem w zawodzie. Ukończyłam studia na kierunku finanse i rachunkowość. Moja wiedza, precyzja i zaangażowanie pozwalają mi skutecznie obsługiwać klientów i zapewniać im spokój w kwestiach finansowych.

Najczęściej czytane

zadzwoń

Call Now Button